NĚKOLIKA SLOVY

 

•   30. 6. 2007 -  Trmice, U Kastnerů: Festiválek za účasti pěti kapel. Kristýna zahájila před zpola zaplněným sálem (tím tento viditelně zůstal až do konce) a předvedla to, na co letos má - tj. solidní průměr s klasickými výkyvy. Na poměrně nadupaném aparátu nebylo  na co si stěžovat, snad jen Exodus chtěl trochu více světla (prý si ale stačilo říct) . Následující Grock na tom byl zvukově o něco hůř - všechno jaksi splývalo do koule - ovšem bez wooferů, které drze odpochodovaly, se není čemu divit. Pánové to ale vzali sportovně a svůj set dotáhli do konce bez kverulací. Narozdíl od hvězd večera, Mewy... Nevím, možná jsou mi cizí "profesionální" manýry a nerozumím komunikaci mezi pódiem a mixem; být ale zvukařem, pošlu hochy prostě a jednoduše do prdele (hehe, chování, které mi někoho kurva dobře připomíná). Pár lidí se nicméně chytlo a konečně trochu zapařili. Zbylé bandičky jsme - bohužel - neviděli. Přesun pěšmo do Ústí nás i tak stál zbytek pivem požehnaných sil. Děkujeme za pozvání a Real Incidentu to na podzim učitě vrátíme.

 

•   1.  6.  2007 -  Praha, Yacht Club Cere: Akcička, dojednaná ze dne na den a proto málo avizovaná. Ve velmi hezkém prostředí (fotky dodáme během několika dnů) odstartoval Den Matek (PHA), poté se představila Kristýna    a večer zakončil Hangover Blues Band (PHA). Kristýně se dařilo - odvedla asi nejkompaktnější letošní výkon, byť resty zůstávají (rozebírat je by však bylo pověstným transportem dříví do lesa (:o).

 

•   26.  5.  2007 -  Ústí, Hnáta: Další trojkoncert za účasti Wyrmu, Kristýny a DEAG. Vcelku hojně navštívený počin, byť technicky našlápnutá blacková banda Wyrm hned zpočátku vyhnala ortodoxní grindery na zahrádku, kde se dotyční rozchlastali a zůstali venku i na Kristýnu - nutno však přiznat, že alespoň občas přišli zkontrolovat stav zápasu. Kikina začala hrát bez vokálu (komunikační blbost kapelníka) a teprve od páté skladby se vše dostalo do normálu  . Ve 22:15 nastoupili Destructive Explosion of Anal Garland a přes bujarý průběh čekání na vlastní produkci předvedli to, co se od nich čekalo - veselý taneční grind s velkou dávkou nadhledu. Přes pokročilé datum opět slušná besídka. Je by bylo třeba zavést alespoň jedno z následujících opatření: a) Nepořádat koncerty v nálevnách se zahrádkou; b) Pokud ano, nechat uprchlíky bez piva; c) Podplatit ČHMÚ a po dobu konání akce zařídit co nejvydatnější chcavec.

 

•   19.  5.  2007 -  Teplice, Stará Panorama: Trojkoncert v pro nás panenském prostředí byl trochu sázkou do loterie - vzhledem k nulové propagaci i počasí to opět vypadalo na potupné "čekání na lidi". Naštěstí se publikum dostavilo samo a kulisa byla více, než důstojnou. Kristýna sjela téměř kompletní repertoár; vzhledem k solidnímu zvuku bylo dobře rozumět i Kropajzně, což není vždy pravidlem. Kapelníkovo opakované memento: Málo se zkouší a je to znát. Nedá se s tím, kurva, něco udělat?

 

 

Svartskogen (DC) nastoupili  s basou; bylo to hutné a výživné - Ježek perlil jako ostatně vždy, což je z fotografie dobře patrné. Pussy Pumpers (UL, TP) pak roztočili klasický armagedon, rozvášnili zvědavé publikum a dokázali, že i doma lze být prorokem. Celkové hodnocení? Spokojenost.

 

 

•   14.  4.  2007 -  Ústí; restaurace Hnáta: Pátý  díl řady "ZISKOVKY ZISKOVKÁM, ANEB...". Pokus o koncert napříč spektrem nevyšel - křesťanská kapela Projevy radosti účast vzdala pro zdravotní indispozici a odpovídající náhradu se nepodařilo sehnat. Kristýna solidárně zahajovala, následovali tepličtí FS. Vzhledem k počasí a výpadku Projevů se zdálo, že bude méně lidí; to se naštěstí ukázalo jako lichá obava - dle počtu vychlastaných piv bylo vše v normě (:o). Postupně se daří  vychytávat i zvuk, což je dobrá zpráva.

 

•   23.  3.  2007 -  Lovosice; RC Gambrinus: Poněkud "hurá akce" - až na poslední chvíli se podařilo zajistit škopky a vůbec tu organizačně cosi vázlo. Na pódiu nebylo v případě Kristýny slyšet takřka nic, ven to ale údajně lezlo v pohodě. Zkušenost pro příště; nespoléhat na externí zdroje a postarat se o potřebné vybavení sami.

 

•   16.  2.  2007 -  Ústí; restaurace Hnáta: Třetí  podnik série "ZISKOVKY ZISKOVKÁM, ANEB...". Pořádající Kristýna hrála již tradičně v improvizované sestavě (beze zpěvu, Ája u bicích); vystřihla si šest instrumentálek, jimž dodala dravou fazónu upískaná Lenča. Black Sabaaka přivezla bicí a část aparatury ; mezi sebou se chlapci asi neslyšeli, ale ven lezli bez problémů - bylo vidět, že pokud se Hnáta vychytá, nejsou po stánce zvuku - oproti tvrzení některých kverulantů - žádné problémy. Závěrečný Mrázek nezůstal své pověsti nic dlužen a mezi těmi, kteří jej neznali, si našel řadu obdivovatelů. Návštěva byla příjemně vysoká (minimálně 100 lidí); proto až na drobné technické nesrovnalosti ohledně propojení aparátu není na co lamentovat. Jen tak dál a doufejme nikdy hůř. Fotky dodáme, jakmile se kapelník vzpamatuje z návalu práce. Už se vzpamatoval (:o)

 

   

•  15.  12.  2006 -  Ústí; restaurace Hnáta: Pilotní minifest  "ZISKOVKY ZISKOVKÁM, ANEB..." za účasti Kristýny, Opilé Rút (PHA) a Svartskogenu (DC). Kikina se zhostila role pořádající kapely a v 19:45 nastoupila k boji před plným sálem. Zvuk se vychytával za pochodu; sem tam pískly mikrofony, ale postupně vše "sedlo". Výkonu a nasazení kvarteta (Hanka, Jiřík, Tumicz a Maty) nelze nic podstatného vytknout - je ale pravdou, že ačkoli muzika šlape, kapela stojí na místě: Při zkouškách jednou za 6 týdnů to asi lepší nebude... Na závěr sezóny nicméně slušný počin. Opilá Rút předvedla dravý srandabigbít s originální textovou tsunami. Zpěvu bylo hodně dobře rozumět; publikum se bavilo i vesele chlastalo. Svartskogen  přijeli do Ústí pro velkou pochvalu - zněli opravdu čistě a Ježek na svém drakkaru tradičně bloudil rozeklanými fjordy. Jen ta basa nějak chybí, panáčkové !  Shrnuto ve dvou větách - akce se vydařila, další koncert plánujeme na 19. ledna (Necrosorth, Killhim, Pussy Pumpers). Děkujeme personálu HNÁTY za vstřícnost a ÚSTECKÉMU HUDEBNÍMU STUDIU, o.s. za pomoc s aparaturou !

 

 

•  21.  10.  2006 -  Děčín, Black Shadows; Violův hromadný dýchánek: Kristýna se tentokrát prezentovala kompletní – jen za Morma (který, ačkoli o koncertu věděl čtyři měsíce dopředu, se na tento vysral) musel zaskočit Tumicz (Necrosorth). To na druhé straně umožnilo prolomit letitou tradici a předvést podstatně odlišný repertoár: Kromě běžných koncertních fláků (Anok, Ukolébavka, Sochař, Trny) se podařilo vzkřísit i kdysi velmi oblíbený Debilní kolotoč, resp. skladbu Někde na dně. Jako bonus pak chlapci a dívky vystřihli dlouho připravené, ale díky přístupu některých individuí až dosud spící klenoty Exodus a Solitary fallen angel. Je pravdou, že v historii kapely proběhly i lepší koncerty (alespoň z naší strany); opět se ale ukazuje, že zahrát lze kdykoli, kdekoli a v jakémkoli složení… Pussy Pumpers - jako absolutní hvězda večera - vystoupili v silném a slibném útvaru (Bojovník 1 – dvojitý vomitus, Bojovník 2 – vomitus, Zombie – valcha, Laboratorní mutant – basa, Medvěd – kytara, Mumie – kytara, Červený Karkul – konvofon a Bális - bicí). Vystoupení panoptika se brzy změnilo ve velkolepou oslavu alkoholismu a zvěrstva. I tentokráte byl připraven čerstvý repertoár, zrcadlící dané prostředí a složení publika. Některé interní hlasy naznačují, že „tudy další cesta nevede“; je zde nicméně otázka pohledu na věc – nám, opilcům, se to moc líbilo !!!

 

•  1.  7.  2006 - Vysoká Pec: Velmi kvalitně pojatá akcička v areálu místního koupaliště. Kristýna šla do boje jako třetí (u škopků tentokrát úřadovala Ája). Zvuk nahoře nic moc, ven to  šlo ale bez problémů, alespoň podle ohlasů. Lidi stáli u pódia, někteří se váleli v trávě kolem a jiní poslouchali v nedaleké pivní zóně. Organizátoři nakonec potěšili i žíznivou nádrž našeho vozidla a tak jediným nedostatkem byla nutnost brzy odjet zpátky do trvalých bydlišť... Přidáváme slíbenou dokumentaci a krátké recenze (1 @ 2), resp. fotky ze stáje VOLUMEMAXU.

 

 

•  9. a 10. 6. 2006 - Srbská Kamenice: Kristýna vystoupila v páteční rockové části motorkářského srazu. Prostředí kapelníkovi důvěrně známé - podvakráte zde trpěl na škole v přírodě. Dobře zorganizovaná záležitost: Kryté pódium, solidní zvuk, občerstvení zadax... To si necháme líbit. Koncert plus - mínus v pohodě; mělo by se ale opravdu víc zkoušet. Pak totiž není divu, že nějaká chybička se sem tam vloudí... A kdyby kapelník překonal svoji neskutečnou lenost a nastavil si občas echo do tempa... To by se to ostatním hrálo !

 

   

 

      

   

• 19. a 20. 5. 2006 - Litoměřice, Baronka: Dáváme dál, jak jsme nakoupili u Fífy (Upelestiflus) - 19.5.2006: 1. Pure   Silence - 19:30; 2. Safety Matches - 20:30; 3. Půjčovna vzducholodí - 21:30; 4. Hudbykus - 22:30; 5. Safrafix - 23:30; 20.5.2006: 1. Ayetto - 19:30; 2. Kristýna - 20:30; 3. Věcičky - 21:30; 4. Laik - 22:30; 5. Povinný výtěr - 23:30. Výtěžek bude věnován zatím neurčenému, letošními záplavami zatopenému objektu v Křešicích u Litoměřic (nejspíše škola). Akci údajně zaštítí i starostka Křešic... Pro ty, kteří už se nemohou dočkat, přikládají organizátoři podrobnou mapku.

Průběh festiválku předčil očekávání - přes menší zdržení (málo lidí; jak debilně to ohraná písnička...) se nakonec vše rozjelo a přes stísněný prostor kupodivu nepropadl ani zvuk - Kropáčková se dokonce slyšela !!! Reakce lidí příjemná, další spolupráce možná. Naši notoričtí spěchači tentokrát utřeli - tu téměř hodinu, co čekali před Brnou na odklizení stromu ze silnice, mohli sedět v klidu v Baronce a věnovat se společenské konverzaci ! Teď už snad jen pár fotek...

 

 

 

• 22. 4.  2006 - Benešov nad Ploučnicí: Rudý Koutek, Necrosorth, Kristýna. Docela fajn koncert, jen lidí zoufale málo. Že už by se ústecká nákaza šířila i do okresů sousedních? To by bylo dost v prdeli...

 

 

 

• 16. 4. 2006 - Ústí, Atomic & Těžká Pohoda: Křesťansko - rouhačské velikonoce ve stále útulnějším prostředí našeho oblíbeného klubu (Kristýna, Necrosorth, Projevy Radosti, Maranatha ...).

 

Prvotřídní mozková pomlázka se nakonec, bohu a čertu žel, nekonala. Důvody jsou dva: Ten první - objektivní - spočívá v tom, že dvě členky Kristýny a 3/4 Necrosorthu omarodily v tu nejméně vhodnou dobu (omlouváme se, byť není v našich silách podobné věci změnit). Druhý důvod je poněkud subtilnější: Od doby, kdy jsme akci sjednávali, se změnili pronájemci klubu i sestava lidí, kteří tam docházejí. Jsou to lidé velmi vyhraněných až konfliktních názorů a domníváme se, že naše kapely, důsledně apolitické a neangažované, nemají na takové scéně co pohledávat. Abychom byli ještě před koncertem lustrováni zhulenými cucáky a tlačeni do odpovědí, které chce druhá strana za každou cenu slyšet, na to se můžeme - s prominutím - vysrat. Škoda, mohla vypuknout bezva pařba...

 

• 17. 3. 2006 - Ústí, Café Max: dvojkoncert & oslava narozenin. Spíše komorní akce v příjemném prostředí ústeckého jazzového klubíku. Kristýně (chyběla Lenča) se vystoupení vcelku povedlo; jen to vypadá, že častěji zkoušet se opravdu vyplatí. Snad konečně dokážeme znovu nastartovat... Zdařilá dokumentace pořízena zbrusu novým aparátem soudruha kapelníka.

 

 

 

• 28. 1. 2006 -  Ústí, Atomic & Těžká Pohoda: Metalový festival s úctyhodným obsazením (viz plakát). Rychlá náprava po komerčním zneužití názvu SFP jinými subjekty ! Recenzi koncertu (od Jiříka) najdete hned pod  pěticí snímků, které se v té nehorázné tmě povedlo jakž-takž zaostřit:

 

       

 

Čtvrtý díl „Shocku“ byl tak trochu krokem do neznáma – jen krátce po třetí, velmi komerčně pojaté etapě (za účasti tak zbytečných formací, jako například místního Feritu), se tentokráte sešel výběr čistě metalový; otázka proto zněla, nakolik dokáže „líné“ Ústí reagovat. Podobná akce totiž znamená téměř jistou finanční ztrátu - jen málokdo je v takové situaci ochoten sáhnout do vlastní kapsy a zaplatit kapelám byť i minimální cesťák. Takže se s napětím čekalo…

Nicméně v den koncertu byl ATOMIC nezvykle plný už hodinu před začátkem (přilehlá TĚŽKÁ POHODA pak těžce nacpaná, snad díky většímu teplu). Na nějaké rozhlížení ale nezbyl čas – šest kapel je přece jen trochu větší sousto a program neúprosně tlačil.

Krátce po osmé nastoupila na tmavé, prochladlé pódium domácí Kristýna, samozřejmě opět v improvizované sestavě - role zpěvačky se tedy za pivo a teplé lidské slovo ujal Ježour (Svartskogen). Po mírně rozpačitém začátku (ta tma a zima byla fakt v prdeli) chytla kapela potřebné tempo; kolem parketu se tak postupně hromadily zvědavé oči a nevěřící uši, aby ve finále dostaly slušnou masírku v podobě nových skladeb. Slovní spojení Kristýna – blackmetal ten večer zaznělo z nejedné strany a i když to není tak úplně pravda, podobný verdikt docela potěší.

Po delším prostoji (arabsky líné tempo zvučení, chlapci) odpálili svůj set děčínští Svartskogen. S živým bubeníkem a dvěma kytarami (kampak se poděl kláves?) prezentovali čistokrevný, Arktidou odkojený black. Předem „rozezpívaný“ Ježek drtil dav přívalem ledu a působil tak přesvědčivě, že v tu chvíli bych mu uvěřil cokoli – například že cikáni touží po práci a ona se jim, svině, vyhýbá.

Hlavní tahoun večera, pražský Moriorr, byl do prvních tónů velkou neznámou; sýčkové toliko avizovali změnu stylu k horšímu. Automat místo bubeníka tomu ostatně napovídal… Nepříjemný zážitek se ale k mé úlevě nekonal: Kapela hned od začátku strhla solidní zvukovou lavinu a do temnot před pódiem nalákala slušný kotel. Ani ten nešťastný automat nakonec nebyl až takovým průserem – do stylu a tempa kapely prostě zapadl. O rychlosti zvučení bych však v tomto případě raději pomlčel; myslím si, že zbytečné prostoje na úkor ostatních jsou faulem, byť by i šlo o zásadní změnu aparátu. Všechno lze urychlit; stačí jen chtít. Ostatně, vím to z vlastní zkušenosti.

Krvavá práce si ze Žatce přivezla velkou sekeru na lidi a nijak se s nimi nemazlila. Nekompromisní náhul i specifický image – to se přece líbí. Osobně tuto kapelu hodnotit nemůžu; možná je to tím, že jsem ji slyšel poprvé a viděl přes bůhví kolikáté pivo. Poslechnu si cédéčko.

Ústecký deštník, čili Umbrella, je veličinou výraznou a v řadě ohledů profláklou. Chlapci se pustili do boje až po klasické úvodní zdržovačce (Necrosorth v tu chvíli už jen zoufale sledoval čas a zíval) - typické dva řevy, doplněné kytarou, sadou škopků a tentokráte i basou však působily opravdu hutně. Až Humid zkrátí rouru nebo ji odloží úplně, bude to fajn…

Úloha posledního tak zbyla právě na Necrosorth. Nesli to ale statečně, borci(ky): Pustili staré fláky i novinky a stále řídnoucí dav jejich snahu s uspokojením kvitoval. No, alespoň zůstalo víc prostoru na momentky… Mě osobně se Nekráči (jako vždy) líbili a můžu s nima chodit do hospody, heč !

Tolik o věcech hudebních. Teď snad pár postřehů okolo: Na ústecké poměry se dostavilo neuvěřitelné množství lidí všech možných zájmů, vyznání i pohlaví. Podle oficiálních údajů jich u vstupu zaplatilo 210 – pokud připočteme kapely a skupinu těch, kteří přišli už během odpoledne, nechce se celkové číslo ani domýšlet… Technické parametry prostoru jsou přitom velmi tristní: Zima je tu i v létě, světla pomálu, zvuk se tříští a mění doslova na každém metru. Přesto jde v případě hromadných akcí o jedinou rozumnou variantu v tomto bohy podělaném pseudoměstě – jinde se pro takové množství posluchačů hrát ani nedá. Děkujeme proto personálu klubu za slušný, zodpovědný přístup a těšíme se na další (stejně povedené !!!) akce. A pokud přibude nějaká ta lampička nad pódiem…

 

• 21. 1. 2006 -  Děčín, Black Shadows: I přes jasnou konkurenční schválnost (jaký to v našich poměrech div, že…) se v  Black Shadows urodila slušná návštěva přesně těch lidí, kteří jen málokdy zklamou. Oslava Violových narozenin tak proběhla důstojně a ve vynikající atmosféře. Ústeckou scénu tentokráte reprezentovali Pussy Pumpers, Kristýna, Requiem Aeternam a Unclean - Necrosorth pak dorazil ze 75%, tentokrát alespoň jako součást kotle. Neolithic-folknoisoví Pumpers to do lidí pustili po 19:00 v sestavě Patolog, Čert, Zmutovaný laboratorní hmyz, Medvěd, Červený Karkul, Bojovník za svobodu, Sportovní bukvice a Tympán osobně (Halbi). Prvotní obavy z reakce publika byly naprosto liché – skutečné umění si své posluchače vždy najde. Nadšenému auditoriu tak byla servírována pestrá porce aktuálních témat; od fláků politicky mírně nekorektních (Globální genocida, Nálety u Písku, Gazela Klacková má největší plnovous, Bukvice jsou pro prasata), přes otázky medicínské a sportovně lékařské (Zhoubný vliv gothajského salámu na lidský organismus aneb na soudním se nesoudí, Průnik hřebů tretry do crania) až po úsměvné pohádkové příběhy (Křemílek a muchomůrka aneb houbičky jsou taky dobrý, Maková panenka, Co se děje po trávě). O jednoznačně kladné reakci děčínské klaky svědčí – skromně si to přiznejme – i fakt, že poprvé za svoji dlouhou kariéru Pumpers přidávali…

 

 

 

Po zhruba hodinovém intermezzu se na scéně zjevila Kristýna, jako téměř vždy nekompletní (tentokrát bez indisponované Hanky). V Ústí jsou posluchači zvyklí, v DC to byla tak trochu sázka do loterie: Snad díky solidnímu zvuku a nasazení se ale kotel ihned zaplnil a začal fandit; jeden z takto fandících a provokativní řeči vedoucích (Ozzy, ex Forest) byl vzápětí vytažen na pódium a většinu titulů pak improvizovaně odzvracel, což vystoupení dodalo zcela jiný rozměr. O zapojení kanálu uvažujeme (a stále jen uvažujeme) již hodně dlouho, tak proč to nezkusit v nouzi ! A reakce? Naprosto fantastická – díky !!!

Unclean jsme, bohužel, neviděli – on pořád někdo někam spěchá. Nicméně konstatovat lze jediné: Z našeho hlediska šlo o akci mimořádně vyvedenou a kéž by už nikdy nebylo hůř !

 

• 5. 11. 2005 -  Praha, Music Club Guru: Festival HARDART; původní datum (10.9.) posunuto z důvodu termínové kolize. Kristýna se konečně objevila v plné sestavě. Příjemné sklepní prostory, velmi solidní zvuk a dobrá organizace - i díky tomu z nás (alespoň částečně) spadla tréma; kdo se podívá na datum posledního koncertu, rychle pochopí. Zvláštní uznání zaslouží Mormo, jemuž teprve ve čtvrtek sundali z levačky sádru. Fotky a video zařadíme, jakmile je vrchní paparazzi Kropáček zpracuje. Což se mezitím stalo a proto si materiál dovolujeme prezentovat. Video je sestříháno ze čtyř ukázek; zvuková kvalita zatím nic moc, ale trochu na tom zapracujeme.

 

     

 

• 21. 5. 2005 - Děčín, Black Shadows: Povedený fesťáček s nepovedeným počtem lidí (všichni se ožrali během děčínských slavností a na akci už neměli sílu dorazit...). Kristýna odehrála svůj vyšší standard; slovenští Moonfog pak nadchli nečekaným a virtuózním výkonem. Ani ostatní kapely to neposraly a tak lze jen s lítostí konstatovat, že lidi jsou občas líný kokoti...

 

• 15. 4.  2005  -  Ústí, Těžká Pohoda: Kombinace Kristýna, Projevy Radosti a Mrázek dala publiku dokonalou možnost poslechnout si to "svoje". Celkově dost vychytaná a tentokrát i hojně navštívená pračka mozků.

 

 

 

• 22. 1.  2005  -  Rumburk, rokáč Sklep: Po dobrodružné cestě namrzlou krajinou dorazila Kristýna na společnou akci s pardubickými Double bubble. Ti přijeli těsně před 21:00 a téměř hodinu zvučili (bez komentáře); před 23:00 si sbalili aparát a stavělo se znovu (tímto Kiki upřímně děkuje Mrázkům za půjčení bicích, dvojšlapky a kytarových beden). Začalo se hrát po půlhodině pro nějakých 10 -12  lidí (dost škoda) a první skladba to jako již klasicky odsrala. Vzhledem k notoricky známým potížím s nazvučením zpěvu jsme navíc oželeli odposlech (vyplatilo se), což ve výsledku působilo na pódiu šíleně; ven to ale lezlo jinak a relativně dobře (o práci zvukaře se lze nicméně dohadovat a mít metráky připomínek - proč ale...). Kikina i přes menší excesy šlapala jako motorová myš, postupně se rozehrála a proti Děčínu to bylo sakra znát. Nezbývá, než dohodnout s panem majitelem restauratérem Novotným termín a konečně dotlačit Mrázky k nám do Pohody. Žhavá novinka: K dispozici máme prozatím 4 termíny; 18. či 19.3. a  9.4., resp. 15.4. 2005).

 

• 15. 1.  2005  -  Děčín, Black Shadows: Výborná atmosféra. Poněkud nervózní výkon Kikiny (náhradní zpěvačka bez zkušeností) celkovou radost rozhodně nezastínil !

 

• 17. 12. 2004  -  Ústí, Těžká pohoda: Původní záměr, totiž kombinace Kikiny, prasopalu a křesťanského vymývání mozků jaksi nevyšla: Kocour (Mrázek) se zdravotně vysypal a tak zbyla jen Kristýna a Projevy radosti... Poslední akce roku 2004 se nicméně vydařila - medvědů dostatek, ovzduší příjemné a (jako v poslední době vždy) bezproblémové. Kikině koncert po delší době sedl i zvukově; jen předky poněkud nestíhaly zpěv a flétnu - příště bude nutné je podpořit alespoň dvojicí dalších beden. Jinak to nicméně bylo přesně ono; od doom metalu se očekává temná a přitom razantní nástrojová stěna, což pomalu, ale jistě začíná fungovat. Projevy tak trochu zkopírovaly minulý problém Mejdejáků, tedy bicí vysoko nad zbytkem kapely. Nemá cenu sahat bubeníkům do svědomí: Pokud ale nedokážou zahrát potichu, diskvalifikují tím ostatní a kapela se dokonale vytratí... Matějovy nekonvenční texty nám - pohanům - z tohoto důvodu opět unikly; snad tedy příště... Pravidlo "co rána, to smrt" se v menší místnosti prostě a jednoduše aplikovat nedá ! A nyní už jen minigalerie z akce:

 

       

 

• 23. 10. 2004  -  Ústí, Těžká pohoda: Nějak se s tím letošním koncertováním neroztrhl pytel. I tato akce přišla na poslední chvíli - moc času na přípravu tedy nezbylo. Mej-Dej dorazili s novým aparátem (na zvuku to bylo sakra znát) a prostor klubíku měl opravdu co dělat. Kristýna začala před devátou, napůl se zpěvem (Katka, Requiem Aeternam), napůl instrumentálně - vcelku se zadařilo i přesto, že neproběhla jediná společná zkouška. Ale jak s oblibou říká kapelník: Kdo se bojí, sere v síni. Mej-Dej tentokrát doplatili na vražednou kombinaci aparát - Matyho škopky; bubeník zbytek svojí kapely takřka umlátil a nic moc už se nedalo dělat. Zas taková katastrofa to ale nebyla a lidi se tvářili spokojeně. Asi nejdůležitější je nicméně fakt, že poněkud napjaté vztahy v klubu se urovnaly - o jiné a přívětivější atmosféře proto není třeba moc mluvit. V dohledné době zde chystáme exkurzi do prasopalu (Kristýna, Mrázek & ... ?).

 

• 2. 7. 2004  -  Božtěšice, "U Fírů": Black Sabaaka, Necrosorth, Kristýna, Arashit, UXB: Pro Kristýnu první koncert od února; opět ošizená sestava (bez Matyho a Lenky). To pak nezbývá než vsadit na "klasiku" a odehrát 7 skladeb, které umějí Alena i Hanka zároveň. Kdyby se nepovedlo tak blbě vykurvit Anděla (kapelník ví, že nemá před akcí chlastat a stejně to udělal), mohl to být solidní standard. Ale o průser se rozhodně nejednalo - až se Mormoděj pořádně naučí basu, bude to O.K. A ohlasy z publika? Tentokrát brutální nářez!

 

             

 

• 21. 2. 2004  -  Rumburk, rokáčCartel, Virtual Void, Kristýna, dál se ještě neví... Takový maličký taneční dýchánek pro přátele kultury a umění... Rozhodně kvalitní počin se vším všudy. Voidi předvedli nátěr, jak má bejt. Jen se kvůli prasklý struně a troše muziky do ticha nemuseli hned nasírat a vystoupení ukončit. Ono to pak vypadá na moc zvedlý nosy... Kristýně se oproti minule zadařilo: I přes menší nápisky (s námi je potíž takřka vždycky) se Hanka slyšela a je vidět, že její forma stoupá. Minimum strobáče, lehký přisvícení zepředu - jo, tohle se vám Mrázci vydařilo! Pražskej Cartel ukázal, že decibelová stupnice nemusí nutně končit startem kosmický lodi (140 dB); ještě klika že v Rumburku buď nemaj´městskou policii, nebo už všichni cikáni kolem ohluchli. Shrnuto - akce par excellence !!!

 

• 14. 2. 2004  -  Ústí, Axel: Necrosorth, Mrázek, Kristýna, Pussy Pumpers, Bloody Diarrhoea, Umbrella, Močový Khameni... Taky takový maličký taneční dýchánek pro přátele kultury a umění...  Na začátek roku docela povedená taškařice... Jen pár poznámek k technickému zázemí: Ten pán, co mu to dřív patřilo, na nás pěkně sral a chvíli se zdálo, že žádný koncert nebude. To, že nakonec vše dobře dopadlo, bude nejspíše zásluhou notorických prasopalistů, pankáčů a ostatních příznivců, kterých se sešlo na 120, což je v Ústí něco jako přistání létajícího talíře. Zvláště, když v centru probíhala (určitě ne naschvál) konkurenční akce... Vyslovujeme uznání všem, kteří do prdele v Hnusném (Černém) Březně zavítali.

 

•  6. 12. 2003  -  Slamník, Praha: Takže to nakonec vyšlo. S Ájou za škopkama (Maty měl toho večera "lepší" věci na hraní) a Hankou u kecafonu (Lucy musela 7.12. kvičet v nějakým posraným kostele ... tímto se zároveň hluboce omlouváme všem satanistům...) to byl solidní průměr - po dvou či třech skladbách jsme dokonce začali vypadat sehraně. Díky za koncert, ať žije Pavel Vlk ! Příště zase u nás !!!

 

• 22.11.2003 - Ústí, Těžká pohoda: Kristýna, Mej-dej, Arashit: Povedená akce, výborná atmosféra - až na ty pitomý prachy (opět)... Proč někdo neustále očekává, že bude mít z kapel vejvar, ačkoli musí vědět, že na koncerty se u nás prostě nechodí ! Zlatej Děčín...

 

• 24.10.2003 - Rumburk, rokáč: Bloody Diarrhoea, Mrázek, Kristýna, Necrosorth, Cartel... Začátek cca ve 20:30. Dobrý, až na tu podělanou tmu a stroboskopy (to pak zpěvačka nevidí na texty, Jiřík na prsty a Maty dělá svý držky naprosto marně).

 

• 18.10.2003 - Děčín, Black Shadows: Sekhmet, Wyrm, Kristýna, Necrosorth... Pro náhlý nedostatek zvukařů prozatím odloženo. Škoda.

 

•  26.9.2003 - Těžká pohoda, Ústí: Kristýna, Den Matek a Arashit. Dost dobrý, lidi se bavili a málokdo odešel střízliv. Jen s cesťákem pro Matky to bylo na hovno - půlku jsme cálovali z vlastní kapsy, protože my holt  hrajeme vždycky zadarmo, že. Nebo si to některý méně nadaný pronájemci občerstvovacích zařízení notoricky myslej...

 

•  19.9.2003 - Loděnice u Berouna: Mej-Dej, Kristýna. Průser na entou. Jiřík si bude pamatovat, že se starejma strunama se na koncert nejezdí. To pak může nějaká prasknout a na vypůjčenou kytaru se hraje dost blbě...

 

•  16.8.2003 - Slamník, Praha: Den Matek, Kristýna, Zkáza aj. Stejná squadra, jako v Děčíně. Trocha nervozity byla znát, přesto to nakonec "dopadlo".

 

•  15.8.2003 - Hospoda Ludvíkovice, Děčín: Shrapnel, Sekhmet, Kristýna aj.  Ze stabilní sestavy zůstali jen Lenka a Jiřík (Hanka u mikráku, Ála za škopkama, Mormo basa).  Přes veškeré obavy nakonec úspěch.

 

12.7.2003 - Panča, Teplice: Původně ohlášený minifest se nekonal a i kdyby snad ano, pak bez Kristýny - místní blbečkové měli představu, že Jiřík nazvučí a zato si smí zahrát jako poslední... Nasrat a do budoucna všem podobným vychcánkům - nasrat !!!

 

•  7.6.2003 - RC Těžká pohoda, Ústí nad Labem – centrum (vchod od tržnice mezi šikmým kostelem a OD Labe). Dvojkoncert s kapelou DOX!CHTU – poslední vystoupení tohoto fuckrockového pojmu! Začátek ve 21:00. Smažky se na svoji poslední akci sprostě vybodly a skoro to vypadalo na průšvih. Naštěstí se ihned zrodil projekt "DOX!CHTU REMORTAL" a ve třech lidech odehrál to, na co předtím XICHTI nestačili ani v pěti. Moc pěkná akce!

 

•  31.5.2003 - Čajovna Óm, Vtelno u Mostu; dvoudenní megafestival pod širým nebem. No, ono to nakonec bylo hovno a ne mega... A nějaká svině tam Jiříkovi ztopila Jackhammera... Holt kulturní stánek.

 

• 10.5.2003 - RC Axel, Ústí nad Labem – Krásné Březno (areál KD Corso). Dvojkoncert s berounskou kapelou Mej-Dej; začátek ve 20:30. Akce v  mezích normálu, jen lidí mohlo dorazit víc. Zasranej Hnusňák...